Напої з історією. Коктейль “Old fashioned”

11935698_698104810333909_448270329_o
Олд фешн (англ. Old fashioned – старомодний, на колишній манер) – офіційний коктейль Міжнародної асоціації барменів. Належить до категорії аперитивів. Змішується на основі бурбона, скотча або житнього віскі.

У 1806 році в пресі вперше з`явилося слово «коктейль», яке позначало суміш алкоголю, біттера, води і цукру. У 1833 році подібний опис відповідав коктейлю, який подавали в Нью-Йорку і прикрашали мускатним горіхом. У 1860 році коктейль змішували в тому числі на основі абсенту, кюрасао та інших лікерів. Споконвічна рецептура повернулася в бари з уточненням «old-fashioned», тобто «старомодний». Найпопулярнішим рецептом «старомодного» коктейлю стали суміші з віскі, причому частіше вибір падав на житній віскі, ніж на бурбон. При цьому в 1882 році рецепт коктейлю відповідав опису 70-річної давності: суміш алкоголю, біттера, води і цукру.

Традиційно вважається, що назву «Олд фешн» вперше використали для коктейлю на основі бурбону в Пенденніс-клаб, клубі джентльменів, заснованому в 1881 році в Луїсвіллі, штат Кентуккі. Стверджується, що рецепт був придуманий барменом цього клубу в честь полковника Джеймса Пеппера (1867-1906), виробника бурбону. А вже через бармена коктейль потрапив в бар готелю «Уолдорф-Асторія» в Нью-Йорку. Проте в оригінальному рецепті “Олд фешн” використовується віскі, який був доступний в Америці в XIX столітті.

Вже після винаходу оригінального рецепту, в 1930-ті роки в рецепт “Олд фешн” додавали шматочок апельсину, або вишеньку для коктейлів. В деякі рецепти зрідка почали додавати цедру апельсина для аромату.
А вже наприкінці 1990-х років почали експериментувати з додаванням інших складників до класичного коктейлю.

Бренд-бармен мережі ресторанів CARTEL Сергій Дівончук рекомендує спробувати Кленовий “Олд фешн”, який став оригінальним різновидом оригінального рецепту:
“Для коктейлю нам потрібно:
Віскі JW Black Label – 50мл
Кленовий сироп – 10мл
Сік лимона – 10мл
Кубик тростинового цукру
Біттер Ангостура – 2деш
Апельсиновий біттер – 1деш
Прикрашаємо цедрою апельсина
Смачного!”
В сім`ї ресторанів CARTEL Олд Фешн можна спробувати в лаунж-зоні Veranda та барах комплексу VODA day&night club
Cocktail_6